ОПТИМІЗАЦІЯ ПРОЕКТНИХ РІШЕНЬ ПІД ЧАС ВИБОРУ ТИПУ ВОГНЕЗАХИСТУ МЕТАЛЕВИХ КОНСТРУКЦІЙ МАШИННИХ ЗАЛІВ АЕС
Ключові слова:
машинні зали АЕС, режими пожежі, воднева пожежа, системи безпеки, металеві конструкції, вогнестійкість, вогнезахист, вібростійкість, вібропоглинальні властивості, вогнестійка стальАнотація
Стаття присвячена проблемі оптимізації проектних рішень під час вибору типу вогнезахисту металевих конструкцій машинних залів АЕС, та обґрунтуванню вимог щодо вогнестійкості металевих несучих конструкцій машинних залів АЕС в умовах впливу на них вібрації в нормальному режимі роботи. В роботі проаналізовано світовий досвід пожеж у машинних залах, розглянуто вимоги сучасних вітчизняних нормативних документів і рекомендацій МАГАТЕ і методи проектування протипожежного захисту систем безпеки АЕС. Встановлено, що внаслідок складності прогнозування поведінки різних типів вогнезахисних покриттів в умовах, наближених до розвитку аварійної ситуації у машинному залі, є принципова неможливість проведення натурних великомасштабних випробувань при тепловому ударі полум'я водню. В статті пропонується комплексний підхід до моделювання умов водневої пожежі, заснований на поєднанні даних стандартних випробувань та вивченні ряду фізико-хімічних параметрів вогнезахисного покриття в умовах полум'я, температура якого перевищує 2000°С. Зроблено висновок, що найбільш прийнятними для захисту металевих конструкцій машинного залу від впливу високих температур водневого полум'я є товстошарові матеріали — штукатурка і вогнезахисна плита, які є вібростійкими Руйнування покриття і досягнення металом критичної температури відбувається у першому випадку через 5 хв. після початку дії полум'я. При створенні повітряного зазору між плитою і пластиною межа вогнестійкості пластини становить більше 12 хв.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Науковий вісник будівництва
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.