Вимоги щодо оформлення англійськомовної статті

Загальні вимоги до набору тексту та оформлення документу в цілому

Формат аркуша: А4 (21,0 см × 29,7 см).
Параметри сторінки (відступи від краю): зліва – 2,25 см; справа – 2,25 см; зверху – 2 см; знизу – 2,5 см.
Обсяг рукопису: від 5 аркушів
Мова статті: англійська, за виключенням деяких розділів (див. рекомендації нижче)
Текст статті набирається шрифтом Times New Roman із міжрядковим інтервалом (множник) – 1,1.

Вимоги до структури статті

Відповідно до постанови ВАК України від 15.01.2003 № 7-05/1 текст наукової статті повинен бути структурованим. Стаття повинна включати наступні обов’язкові розділи:

  • Introduction (вступ), де автор розкриває сутність проблеми, аргументує актуальність та доцільність її дослідження;
  • Analysis of Recent Research (аналіз останніх досліджень), в якому автор аналізує результати досліджень за напрямком статті, виконаних раніше іншими вченими, і виділяє раніше не вирішені частини проблеми, що розглядається;
  • Research Goal (мета дослідження) – автор ставить мету дослідження яке буде описано в статті і визначає задачі, які потрібно вирішити задля досягнення цієї мети;
  • Methodology and Results (методологія та результати) – автор розкриває суть методики (методик) застосовуваних для вирішення поставлених задач та наводить результати досліджень, проведених за цими методиками;
  • Discussion (обговорення) – присвячений авторській інтерпретації, поясненню і оцінці отриманих результатів, порівнянню їх із результатами досліджень інших авторів, обґрунтуванню перспективи подальших досліджень в обраному напрямку;
  • Conclusions (висновки), в якому автор коротко формулює досягнені результати і їх відповідність раніше поставленим задачам.

Текст статті розбивається на відповідні розділи із підзаголовками, які виділені напівжирним шрифтом.
Після тексту статті наводиться список бібліографічних посилань, в якому міститься інформація про літературні джерела використані авторами, і на які є посилання у тексті статті. Список бібліографічних посилань наводиться тільки англійською мовою (інформація про неанглійськомовні джерела перекладається англійською) під заголовком «References» і оформлюється стилем APA.
Після списку посилань наводяться відомості про авторів статті двома мовами (див. приклад нижче).
В кінці тексту статті українською мовою наводиться переклад назви статі, ПІБ авторів, найменування їх місця роботи (навчання), розширена анотація статті та перелік ключових слів.

 Рекомендації щодо оформлення і викладення окремих елементів статті

Оформлення окремих елементів:

  • код за УДК (UDC): накреслення – пряме, напівжирне; кегль – 12 пт; всі букви прописні; вирівнювання – по лівому краю;
  • ВІП авторів (повністю): накреслення – пряме, напівжирне; кегль – 12 пт; вирівнювання – по центру;
  • місце роботи авторів: накреслення – «курсив»; кегль – 12 пт; вирівнювання – по центру;
  • назва статті: накреслення – пряме, напівжирне; кегль – 12 пт; всі букви прописні; вирівнювання – по центру;
  • анотація англійською мовою: накреслення – «курсив»; кегль – 10 пт; вирівнювання – по ширині;
  • ключові слова англійською мовою: накреслення – «курсив»; кегль – 10 пт; вирівнювання – по ширині; додатково – назва «Keywords» виділяється жирним;

(всі вищезазначені елементи відділяються один від одного та від тексту статті пробілом)

  • заголовки розділів статті: накреслення – пряме, напівжирне; кегль – 12 пт; відступів немає; вирівнювання – по центру; зверху та знизу відокремлюється інтервалом у 6 пунктів;
  • основний текст статі: накреслення – пряме; кегль – 10 пт, вирівнювання – по ширині; розташовується у два стовпчики однакової ширини – 8 см, відстань між стовпчиками – 0,5 см; відступ першого рядка абзацу – 0,75 см; вирівнювання – по ширині.
    Допускається розташування великих рисунків, формул та таблиць в одну колонку (до 16,5 см завширшки).
  • підрисунковий напис: накреслення – пряме; кегль – 10 пт, вирівнювання – по центру; без абзацних відступів;
  • назва таблиці: накреслення – пряме; кегль – 10 пт, вирівнювання – слово «Table» по правому краю назва таблиці на наступному рядку по центру; без абзацних відступів;
  • заголовок «References»: накреслення – пряме, напівжирне; кегль – 10 пт; вирівнювання – по центру; без абзацних відступів;
  • список бібліографічних посилань: накреслення – з урахуванням вимог стилю APA; кегль – 9 пт; міжрядковий інтервал – 1; вирівнювання – по ширині; без абзацних відступів. Інформаціяпро всі джерела наводиться тільки англійською мовою;
  • відомості про авторів: кегль – 10 пт; міжрядковий інтервал – 1; вирівнювання – по ширині; двома мовами (див. приклад нижче)
  • інформація про статтю українською мовою: кегль – 10 пт; міжрядковий інтервал – 1; по всій ширині сторінки (без колонок):
    • назва статті: накреслення – пряме, напівжирне; всі букви прописні; вирівнювання – по центру;
    • ПІБ авторів: накреслення – пряме; вирівнювання – по центру;
    • місце роботи авторів: накреслення – пряме; вирівнювання – по лівому краю;
    • розширена анотація: накреслення – «курсив»; вирівнювання – по ширині; відділяється зверху і знизу пробілом
    • ключові слова: накреслення – «курсив»; вирівнювання – по ширині; додатково – назва «Ключові слова» виділяється жирним;

 Викладення окремих елементів:

  1. Назва статті
    Не більше 10 слів; не повинна містити абревіатур; має чітко відповідає змісту статті.
  1. ВІП автора статті та місце їх роботи
    В разі, якщо в статті декілька авторів і вони працюють не в одні організації, то за прізвищем кожного автора ставиться порядковий номер організації в якій він працює, а нижче приводить також пронумерований список організацій, в яких працюють автори. Номера проставляють арабськими цифрами у вигляді надрядкового символу. 
  1. Анотація англійською мовою
    Від 50 до 150 слів; не повинна містити абревіатури. Має бути інформативною (не повинна містити загальних слів). Має бути змістовною (відображати основний зміст статті і результати досліджень).
  1. Анотація українською мовою (в кінці статті)
    Не менше 1800 знаків; не повинна містити абревіатур. Має бути оригінальною (не є перекладом англійськомовної анотації), інформативною (не повинна містити загальних слів), змістовною (має відображати основний зміст статті і результати досліджень), структурованою (відповідати логіці побудови самої статті).
  1. Ключові слова
    Розділ складається не більше ніж з 10 слів (слів, а не словосполучень), які не містять абревіатур, приводяться в називному відмінку і розділені комами.
  1. Основний текст статті
    Не використовуйте для форматування першого рядка тексту абзацу пропуски, табуляцію тощо. Не встановлюйте перенесення слів. Не використовуйте колонтитули.
    При наведенні числових значень розмірних величин між значенням величини та одиницею її вимірювання ставте нерозривний пропуск (Ctrl + Shift + пропуск).
    УВАГА! Остання сторінка статті має бути заповнена не менш, ніж на 3/4. 
  1. Формули
    Для набору формул використовується вбудований редактор формул – MathType.
    Формули повинні бути пронумеровані наскрізною нумерацією. Номер формули розташовується в одному рядку із формулою, праворуч від неї і вони разом вирівнюються по правому краю.
    Посилання на формулу в тексті мають вигляд «(1)», «(2-4)».
    Формула є частиною тексту, тому після формули повинен стояти смисловий знак: якщо далі йде нове речення, то крапка; якщо далі йде роз'яснення, то кома.
    Формули відокремлюються від тексту статті пробілами з обох боків.
  1. Рисунки
    Рисунки повинні бути представлені в форматі JPG і інтегровані в текст статті.
    Всі рисунки нумеруються наскрізною нумерацією.
    Перед рисунком у тексті обов'язково йде посилання на цей рисунок (рисунки) виду «Fig. 1», «Fig. 2-4».
    Підпис рисунка має вигляд: «Fig. 1. Назва рисунка».
    Підрисунковий напис відокремлюється від рисунка пробілом.
    Якщо на рисунку є позначення позицій, буквені позначення осей на графіках тощо, то в підпису до рисунка вони повинні бути розшифровані.
  1. Таблиці
    Всі таблиці позначаються словом «Table» із наскрізною нумерацією (вирівнюються по правому краю). Слово таблиця відокремлюється від попереднього тексту статті інтервалом у 6 пунктів.
    Перед таблицею у тексті обов'язково йде посилання на таблицю (таблиці) виду «Table 3», «Table 2-4».
    Таблиця обов’язково повинна мати назву (розміщується над таблицею і вирівнюється по центру) та «шапку». Не допускається наявність пустих клітинок в шапці таблиці.
    Розташування таблиці строго вертикальне.
    Якщо у Вашому документі таблиця розривається на кілька сторінок, необхідно над кожною наступною частиною вказати «Продовження таблиці 1» (вирівнювання по правому краю), назву таблиці не потрібно повторювати.
    Наступний за таблицею текст статті відокремлюється від таблиці інтервалом у 6 пунктів.
  1. Посилання на літературні джерела в тексті
    На всі літературні джерела, які тим чи іншим чином використані в тексті представленої статті, обов'язково мають бути зроблені бібліографічні посилання. В кінці статті приводиться інформація про ці літературні джерела у вигляді списку бібліографічних посилань, який має бути названий «References»».
    В тексті статті посилання на літературні джерела, наведені в списку, повинні мати вигляд [1], [2 - 6], [1, 2, 6].
  1. Списку бібліографічних посилань англійською мовою («References»)
    Список бібліографічних посилань складається за порядком їх згадування в тексті статті, виділяється підзаголовком «References» та оформлюється в АРА-стилі. Інформація про літературні джерела, написані не англійською мовою, подається методом перекладу. В разі наявності бажано привести і цифровий ідентифікатор статті – DOI.
    Список бібліографічних посилань має містити не менше 10 літературних джерел.
    Автори мають звертати увагу на актуальність і сучасність літературних джерел, які вони використовують. Посилання на джерела давніх років видання (20 і більше років) допускається в якості виключення, при наявності обґрунтованої необхідності.
    У списку має бути не менше 50% посилань на праці іноземних авторів, які є фахівцями в галузі проблематики статті.
    Допустима кількість «самоцитувань», то б то посилання на літературні джерела, автором яких є хоча б один з авторів представленої статті, не більше 30% (тобто, якщо в статті є 10 посилань на літературні джерела, з них не більше 3 може належати авторам роботи). 
  1. Відомості про авторів
    Наводяться про кожного з авторів англійською та українською мовами (див. зразок оформлення нижче), та містять: ВІП автора повністю (в українськомовній версії ПІБ повністю), науковий ступінь (за наявності), вчене звання (за наявності), посада, кафедра (за наявності), місце роботи, адреса електронної пошти і ORCID ідентифікатор автора.

Зразок оформлення відомостей про автора:

Автор: Ivan VASIUCHENKO,
PhD (Tech), Аssоcіаtе Prоfеssоr, Аssоcіаtе Prоfеssоr оf the Dеpаrtmеnt оf ………,
Kharkiv National University ………

ВАСЮЧЕНКО Іван Миколайович,
кандидат технічних наук, доцент, доцент кафедри ………,
Харківський національний університет …………

E-mail – kim@іс.ua
ID ORCID: ХХХХ-0000_1111-ХХХХ.

Автор: Pavlo PETRYKIV,
Deputy General Director of …………
Kharkiv branch of the Scientific Association ………

ПЕТРИКІВ Павло Ігоревич,
заступник генерального директора з ………
харківської філії Наукового об’єднання ………
E-mail – 
hfs@kh.ua
ID ORCID: 1111-ХХХХ-АААА-0000.