Рецензування

ПРОЦЕДУРА РЕЦЕНЗУВАННЯ

Процедура рецензування означає перевірку на плагіат, перевірку відповідності назви статті та змісту, перевірку змістовної частини статті (детальніше).
Метою рецензування є підвищення якості наукових статей, що публікуються у збірнику "Науковий вісник будівництва", за допомогою оцінки поданих матеріалів висококваліфікованими експертами. 
Аналіз та оцінка статті здійснюється шляхом подвійного сліпого рецензування (англ. Double-blind peer review), коли анонімними залишаються і автор і рецензент.       
Кожен наданий для публікації рукопис оцінюється за наступними критеріями: - відповідність тематики матеріалу специфіці видання; - відповідність назви статті змісту дослідження; -чи була досягнута мета дослідження; - відповідність тексту статті визначеній структурі (згідно Вимог до оформлення статей); - якість проаналізованої літератури; - чи написаний матеріал науковою мовою.
Після перевірки автор отримує відповідь, чи пройшла стаття процедуру рецензування. Якщо є корективи, то необхідно їх врахувати і відправити нову версію рукопису. Як правило, оцінка рукописів триває від одного до трьох тижнів з дати їх отримання.

У своїй діяльності редакція збірника "Науковий вісник будівництва" керується рекомендаціями Комітету з етики публікацій - Committee on Publication Ethics (COPE), Етичним кодексом ученого України, а також досвідом роботи зарубіжних та українських професійних співтовариств, наукових організацій і редакцій видань.