Про журнал

Шановні колеги!

Ми раді вітати Вас на сайті збірника "НАУКОВИЙ ВІСНИК БУДІВНИЦТВА" (НВБ), який було засновано у 1997 році.

Науковий вісник будівництва - рецензований науковий збірник з відкритим доступом, призначений для публікації статей, що володіють науковою новизною і є результатом завершених досліджень проблемного або науково-практичного характеру.

Науковий вісник будівництва визнаний ВАК України фаховим з категорії Б з технічних  (згідно з наказами МОН України № 975 від 11.07.2019 р., № 1643 від 28.12.2019 р., № 157 від 09.02.2021 р.) і економічних наук (згідно з наказом МОН України №1301 від 15.10.2019 р.) та  архітектури (згідно з наказом МОН України № 1188 від 24.09.2020 р.).

Збірник розрахований на наукових працівників і спеціалістів у сфері будівництва та архітектури, аспірантів, студентів, а також усіх, хто цікавиться питаннями розвитку сучасного міста.

Метою збірника "Науковий вісник будівництва" є висвітлення відкриттів в області реконструкції та відновлення будівель і споруд міського господарства, впровадження нових будівельних матеріалів,  ресурсозаощаджувальних технологій в будівництві,  архітектурно-містобудівного розвитку, геодезії та землевпорядкування, геотехніки та гідротехнічного будівництва, систем життєзабезпечення міст, актуальних питань екології та санітарного очищення міст, хімії та хімічних технологій,  підвищення ефективності капітальних вкладень та рівня механізації і автоматизації виробничих процесів.

Для вирішення основного завдання – публікація наукових статей з метою поширення актуальної та корисної інформації – наукові роботи представлені в наступних напрямках:

  • 073 – Менеджмент.
  • 122 – Комп'ютерні науки.
  • 133 – Галузеве машинобудування.
  • 161 – Хімічні технології та інженерія.
  • 183 – Технології захисту навколишнього середовища.
  • 191 – Архітектура та містобудування.
  • 192 – Будівництво та цивільна інженерія.

ПОЛІТИКА ВІДКРИТОГО ДОСТУПУ

Статті збірника «Науковий вісник будівництва» знаходяться у відкритому доступі. Під «відкритим доступом» мається на увазі доступність повних текстів в Інтернеті для всіх користувачів, які можна читати, завантажувати, копіювати, поширювати, видруковувати, знаходити чи приєднувати до повних текстів відповідних статей, використовувати для складання покажчиків, вводити їх як дані у програмне забезпечення або використовувати для інших законних цілей за відсутності фінансових, правових та технічних перешкод, за винятком тих, які регулюють доступ до власне Інтернету. Єдиним обмеженням на відтворення та поширення публікацій та єдиною умовою копірайту у цій області повинно бути право автора контролювати цілісність своєї роботи та обов'язкові посилання на його ім'я при використанні роботи та її цитуванні.
Відкритий доступ у нашому випадку реалізується наступним чином: публікація статей в збірнику "Науковий вісник будівництва", що розміщуються у відкритому доступі. При цьому всі витрати на створення, видання та організацію доступу несуть автор статті та засновник збірника, кінцевий користувач отримує доступ до журналу безкоштовно.

Публікація статей у збірнику "Науковий вісник будівництва" - безкоштовна.

Усі випуски видання доступні у відкритому доступі на сайті  збірника «Науковий вісник будівництва» у розділі «Архіви» (https://svc.kname.edu.ua/index.php/svc/issue/archive). Репозиторій відкритого доступу надає інструменти, вже доступні безплатно, для конвертування вкладок, зроблених у форматі PDF, в машинозчитувані формати, такі як XML.

Кожній статті збірника "Науковий вісник будівництва" надається ідентифікатор DOI (Digital Object Identifier).

Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії CC BY-NC-ND 4.0 (із Зазначенням Авторства – Некомерційна – Без Похідних 4.0 Міжнародна), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
За даною ліцензією:
Можна вільно:
Поширювати — копіювати та розповсюджувати матеріал у будь-якому вигляді чи форматі
Ліцензіар не може відкликати ці дозволи поки ви дотримуєтесь умов ліцензії.
На наступних умовах:
Зазначення Авторства — Ви маєте вказати автора, розмістити посилання на ліцензію та вказати чи було внесено зміни до твору. Ви можете зробити це у будь-який розумний спосіб, але так, щоб не створювати враження стосовно того, що ліцензіар підтримує чи схвалює вас або ваше використання твору.
Некомерційна — Ви не можете використовувати матеріал для комерційних цілей.
Без Похідних — Якщо ви реміксуєте, трансформуєте матеріал, засновуєте свій твір на матеріалі, ви не можете розповсюджувати модифікований матеріал.
Без додаткових обмежень — Ви не можете висувати додаткові умови або застосовувати технологічні засоби захисту, що обмежують права інших на дії дозволені ліцензією.