ОБГРУНТУВАННЯ ДОЦІЛЬНОСТІ ПЕРЕВЕДЕННЯ ЛІНІЙНОЇ ДІЛЯНКИ ГАЗОРОВОДУ В РЕЖИМ САМООЧИЩЕННЯ

Authors

  • Д.В. Усіченко Український науково-дослідний інститут природних газів, м. Харків, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
  • О.С. Григор’єва Український науково-дослідний інститут природних газів, м. Харків, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
  • В.П. Голубенко Український науково-дослідний інститут природних газів, м. Харків, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»
  • Шен Ахмет Сабіт Український науково-дослідний інститут природних газів, м. Харків, Національний технічний університет «Харківський політехнічний інститут»

Abstract

На даний час гостро стоять питання як стабілізації видобутку газу на родовищах, що переважно досягається поступовим зменшення робочого тиску на гирлі свердловин шляхом введення ДКС в системі збору газу, так і зменшення енерговитрат на компримування газу. Обидва питання пов’язані із середнім робочим тиску в системі МГ, що приймає та транспортує газ власного видобутку. Саме робочий тиск на ділянці між лінійними компресорними станціями або в кінцевій ділянці МГ визначає пропускну здатність трубопроводу, тобто максимальний обсяг газу, що можливо прокачати за певної його величини. Чим нижче буде величина робочого тиску в системі МГ, тим нижча величина пропускної здатності трубопроводу, а отже лімітується обсяг надходження газу в систему. З іншого боку: мінімізація робочого тиску в системі МГ дозволить зменшити робочий тиск на гирлі свердловин родовищ без ДКС в системі збору, зменшить енерговитрати на компримування та позитивно позначиться на підготовці газу на УКПГ.

Published

2017-05-26