ПОЧАТКОВИЙ ЕТАП ХРУЩОВСЬКОЇ ЖИТЛОВОЇ РЕФОРМИ В УКРАЇНІ (НА ПРИКЛАДІ ЖИТЛОВОГО РАЙОНУ ЧЕРЕМУШКИ, М. ОДЕСА)
Ключові слова:
житлова реформа, панельна забудова, типове житлове будівництво, соціально-економічні особливості, житловий район, мікрорайон, архітектурний виглядАнотація
На історичному матеріалі містобудівного та архітектурного проектування 1960-х рр. житлового району Черемушки (м.Одеса, Україна) в статті розкрито зміст хрущовської реформи будівельної галузі та сфери архітектурно-містобудівної діяльності в Радянському Союзі. Виявлено та описано зміст змін в організації житлового будівництва, що сталінська житлова і містобудівна політика зазнали в хрущовський період. На конкретному матеріалі продемонстровані зміни в типології житлового фонду, трансформації планувальної організації території, принципи формування в СРСР великих житлових районів (80.000-120.000 жителів) з комплексним культурно-побутовим обслуговуванням. Використано: метод системного аналізу, який дозволив розглянути процес розвитку планувальної структури міста і типів житла у взаємозв'язку із загальнодержавною політикою; метод аналогій - використаний для виявлення загальних характерних рис досліджуваних процесів; метод порівняльного аналізу - для виявлення відмінних рис в архітектурі при зіставленні досліджуваного і попереднього періодів; метод історичної хронології; архітектурно-типологічний метод - при розгляді окремо взятого періоду історії сучасної архітектури; контекстуальний метод історичного розгляду. Представлений матеріал, зібраний, узагальнений і проаналізований в ході науково-практичного семінару (воркшопу), що пройшов в період з 9 по 23 вересня 2017 р. в м. Одесі (Україна), що був здійснений за фінансової підтримки Фонду Фольксваген, з метою вироблення методологічних принципів і підходів до реновації великопанельної забудови 1960-х рр. в умовах конкретних законодавчих і нормативних обмежень.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Науковий вісник будівництва

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.