ПРОЕКТУВАННЯ ТА БУДІВНИЦТВО ДИТЯЧИХ ДОШКІЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ВЕЛИКОБРИТАНІЇ, США ТА ЧОРНОГОРІЇ
Ключові слова:
дитячий дошкільний заклад, дитячий садок, архітектурно-планувальна організація закладу освіти, прибудовано-вбудований типАнотація
У статті розглядаються закордонний досвід проектування та будівництва дитячих дошкільних закладів, зокрема в Великобританії, США та в Чорногорії. Актуальність теми дослідження пов'язана з реформою освіти, яка зараз активно проводиться на теренах України, а також з проблемою нестачі дитячих садків в умовах щільної міської забудови в сформованих районах міських поселень, особливо при висотному будівництві житлових будівель. Ціль дослідження полягає у виявленні найкращих рис в архітектурнопланувальній організації дитячих дошкільних закладів в різних провідних країнах світу. До провідних методів дослідження відноситься аналіз інформаційних літературних та електронних матеріалів з вітчизняних та закордонних джерел. До результатів дослідження відноситься наступні спостереження: дитячі дошкільні заклади закордоном будуються за індивідуальними проектами, які цілком враховують регіональні та місцеві особливості містобудівної ділянки; дошкільні заклади, як правило, проектуються з гнучкою архітектурно-планувальною організацією, що допомагає швидко реагувати на демографічні, соціальні, економічні, навчально-виховні та інші аспекти, які є динамічними та змінними під впливом часу; розповсюдженими є компактні прибудовано-вбудовані типи дитячих дошкільних закладів, які блокуються з житловими та громадськими комплексами.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Науковий вісник будівництва
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.