ЕКОЛОГІЧНА НЕБЕЗПЕКА СІРКОВМІСНИХ ВИКИДІВ З РЕЗЕРВУАРІВ ЗБЕРІГАННЯ НАФТОПРОДУКТІВ ДЛЯ АТМОСФЕРНОГО ПОВІТРЯ
Ключові слова:
ідентифікація викидів резервуарних парків, сірчисті з'єднання в нафтопродуктах, сірководень і меркаптани, втрати нафтопродуктів, забруднення атмосфериАнотація
В статті виконаний огляд проблеми забруднення атмосферного повітря об'єктами нафтовидобувної галузі. Відмічено, що по класу небезпеки, об'ємам викидів і перевищенню ГДК найбільшу екологічну небезпеку створюють сірковмісні з'єднання(сірководень і меркаптани). Мета роботи - аналіз сучасного стану і перспектив екологічної проблеми, що створюється викидами сірковмісних з'єднань на об'єктах нафтовидобувної галузі України. У нафтовидобувній галузі найбільшу небезпеку по викидах газоподібних з'єднань створюють резервуари зберігання нафтопродуктів. Показано, що рівень екологічної небезпеки викидів з резервуарів зберігання нафтопродуктів при «великих і малих диханнях» залежить від концентрації сірчистих з'єднань в нафтах. Більшість нафт в Україні належать до малосірчистих, але нові розвідані родовища характеризуються високим вмістом сірки. Відмічена загальносвітова тенденція підвищеного вмісту з'єднань сірки в нафтах, що добуваються з недоступних раніше родовищ. Об'єми здобичі таких нафт стабільно ростуть, що надзвичайно загострює проблему екологічної безпеки атмосферного повітря цілих регіонів і вимагає використання спеціальних природоохоронних заходів. Ця проблема посилюється також недосконалістю екологічного нормування по викидах і розсіюванні сірковмісних з'єднань у нафтогазовій галузі України.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Науковий вісник будівництва
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.