МЕТОДИКА ОЦІНКИ ЗБИТКУ ВІД АВАРІЙНОЇ СИТУАЦІЇ В СИСТЕМІ ТЕПЛОПОСТАЧАННЯ
Ключові слова:
Теплопостачання, надійність, теплова мережа, теплоносій, ушкодження, ремонт, вулиця, абонент, збиток, витрати, комунікації, життєзабезпечення, відновленняАнотація
Через значну довжину трубопроводів теплових мереж, що відробили нормативний ресурс, і недостатніх засобів ремонтного фонду теплопостачальні організації змушені максимально уважно ставитися до вибору ділянок, реконструкція яких планується на найближчий період. Потрібен ефективний інструмент порівняння потенційної небезпеки аварійних ситуацій у теплосетевой інфраструктурі з погляду ключового в умовах ринкової економіки фактора - вартості. У розрахунок були включені наступні компоненти, що визначають прямі потенційні збитки у випадку ушкодження трубопроводів теплових мереж: недовідпустка теплової енергії, спорожнювання трубопроводу, витрати на його ремонт і відновлення асфальтобетонного покриття, теплові втрати через зволоження теплоізоляції. Виділено 5 складових у групі непрямих ризиків. Показано, що частка непрямих збитків, наприклад, у випадку ушкодження суміжних комунікацій, може бути істотно вище відповідних величин, пов'язаних з усуненням дефекту. Наведений підхід дозволяє фахівцям з мінімальними витратами часу й сил знижувати потенційний збиток; він може бути корисний при складанні техніко-економічних обґрунтувань для різного роду заходів щодо реконструкції й заміни ділянок теплових мереж.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Науковий вісник будівництва
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.