ЕПОХА МАСОВОЇ ЗАБУДОВИ ЯК ВАЖЛИВИЙ І СУПЕРЕЧЛИВИЙ ПЕРІОД ІСТОРІЇ ВІТЧИЗНЯНОГО МІСТОБУДУВАННЯ
Ключові слова:
містобудування, «соцмісто», група НЕР, мікрорайон, радіус обслуговування, блокування будинків, метод фокусуванняАнотація
В статті приведена класифікація етапів розвитку вітчизняного містобудування з наданням головних регіональних особливостей розвитку містобудування та архітектури, притаманних місту Харкову. Розглянутий довоєнний етап радянського містобудування з 1917 р. по 1941 р. з відповідною періодизацією більш дрібних періодів. Запропонована нова періодизація розвитку післявоєнного містобудування з 1942 р. до кінця 1980-х років. Приведені головні досягнення, що були здобуті при будівництві перших мікрорайонів міста Харкова Павлово Поле та Салтівський житловий масив. У статті виконана спроба порівняння, шляхом проведення паралелей, різних етапів історії архітектури і містобудування в Харкові на тлі загальної ситуації в архітектурній сфері всієї країни, що характеризується досягненням показників масової забудови. Визначені спільні риси сьогоднішньої ситуації у справі прийняття архітектурно-містобудівних рішень із історично відомими результатами попередніх досягнень у містобудуванні та архітектурі. Дослідження визначає нові принципи, які характеризують схожі риси сьогоднішньої ситуації в містобудуванні та відомі факті у попередніх періодах, що свідчать про певну циклічність історичного розвитку вітчизняного містобудування.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Науковий вісник будівництва

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.