МЕТОДОЛОГІЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ПО ЗБЕРЕЖЕННЮ І РЕСТАВРАЦІЇ АРХІТЕКТУРНО-АРХЕОЛОГІЧНОЇ СПАДЩИНИ ПАЛЕСТИНИ НА ПРИКЛАДІ м. ГАЗА
Ключові слова:
архітектурна спадщина, пам'ятка, регіональні особливості, збереження спадщини, консервація, реставрація, адаптація, реабілітаціяАнотація
Шляхи збереження архітектурно-археологічної спадщини Палестини, які грунтовані на досвіді міжнародної співпраці в галузі охорони культурної спадщини, відображені в сучасних нормативних документах, що мають характер універсальних принципів. Процес збереження пам'ятки включає етапи виконання робіт по виявленню, оцінці, дослідженню і консервації пам'ятки з урахуванням адаптації об'єкту до сучасних соціо - культурних і економічних умов регіону. Історичні міста Палестини належать до числа найбільш значних по історико-культурному потенціалу об'єктів світової спадщини, що відноситься до стародавніх археологічних культур. Досвід збереження найбільш значних об'єктів Палестини, таких як мечеть Аль-Акса, Купол Скелі, Храм Гроба Господня і інші досить детально представлений в літературних джерелах. Проблема дослідження розглянута на прикладі м. Гази, в якому значні по історико-культурній цінності об'єкти спадщини ХVI - початку ХХ ст. протиставлені об'єктам сучасної архітектури ХХ - початку ХХI ст., у тих, що втратили органічність форми і зміст, властиві традиційній архітектурі. У статті обгрунтована методологія збереження архітектурно-археологічної спадщини стосовно сучасної ситуації м. Гази. Проблема дослідження обумовлена безліччю чинників, що визначають причини руйнування пам'яток: природних, фізичних (дії зовнішніх умов на стан пам'яток), технологічних (недотримання належної методики реставрації), організаційно-правових та ін. Експериментальна частина практичного дослідження по збереженню історичних житлових будівель в м. Газа спрямована на виявлення методів збереження і освоєння найбільш численної типологічної групи історичних об'єктів, які представляють велику частину міський спадщини.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Науковий вісник будівництва
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.