ДОСЛІДЖЕННЯ ВОГНЕЗАХИСНОЇ ЕФЕКТИВНОСТІ ЕПОКСИПОЛІМЕРНОГО ПОКРИТТЯ «ANTIFIRE»
Ключові слова:
вогнезахисна ефективність, епоксиполімерне покриття «ANTIFIRE», математична модель, рівняння теплопровідності, сталеві конструкціїАнотація
У статті наведені результати визначення вогнезахисної ефективності епоксиполімерного покриття «ANTIFIRE» у несучих елементах двотаврових сталевих конструкцій розрахунковим шляхом з використанням математичної моделі, заснованої на розв’язанні рівняння теплопровідності. Двокомпонентне покриття виготовлене на основі суміші епоксидіанового (ЕД-20) та олігоетертрициклокарбонатного (Лапролат-803) олігомерів, антипірену поліамонійфосфату загальної формули (NH4PO3)n, дисперсного мінерального наповнювача, поверхнево-активної добавки та амінного твердника (ПЕПА). Для дослідження було обрано два варіанти вогнезахисту двотаврового перерізу сталевої колони із чотирьохстороннім обігрівом: профільний та коробчастий переріз. В результаті розрахунків показано, що максимальна температура нагріву із збільшенням товщини покриття зменшується в обох варіантах вогнезахисту. Також, при використанні методики визначення вогнезахисної здатності покриттів, були отримані відповідні його товщини в обох варіантах. Виявлено, що залежність середньої температури прогріву двотаврових перерізів сталевих конструкцій має ділянки із сталим значенням температури близько 750 ºС, який пов'язаний із стрибкоподібним збільшенням теплоємності унаслідок фазового перетворення у сталі, що підтверджує правдоподібність результатів розрахунків. Температурна крива прогрівання коробчастого перерізу при впливі на нього пожежі із стандартним температурним режимом не досягає температури 750 ºС, оскільки виходить на стаціонарний режим значно раніше. Встановлено, що найбільшу вогнезахисну здатність мають коробчасті облицювання, виготовлених з «ANTIFIRE». Більш ефективним для вогнезахисту сталевих конструкцій є застосування вогнезахисних покриттів та облицювань товщиною від 5 до 30 мм для забезпечення необхідних меж вогнестійкості в межах стандартного ряду від R30 до R90.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2024 Науковий вісник будівництва

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.